Spring til indhold

Medlemslogin og MinForening

Herunder kan du logge ind til din medlemsprofil. Det giver dig adgang til at redigere dine kontaktinformationer mv. Daglig kontakt vedrørende hold foregår i mobilapp’en MinForening, som du kan læse mere om længere nede på siden.

App’en MinForening

MinForening er en app til mobiltelefoner, der gør det nemt for foreningens bestyrelse og instruktører at styre aktiviteter, opgaver og kommunikation imellem medlemmer og foreningen. 

MinForenings app er med til at give forældre et let overblik over barns aktiviteter i foreningen, samt giver mulighed for at få disse integreret i egen kalender på ens mobil. 

Hent app’en via links hos MinForening eller find den via App Store eller Google Play ved at søge på ‘MinForening’.

Kom godt i gang

For at du kan komme godt i gang med MinForening, vil vi anbefale at du ser videoen “Introduktion til medlemmer”, “Tilføj barn til bruger” eller “opret barn” på MinForenings sider med support.

På den nederste del af MinForenings support side, er der også god hjælp at hente i deres FAQ

Når der anmodes om medlemsskab til et hold i foreningen, er det vigtigt at anmodningen kommer fra gymnasten på holdet. Det vil sige, er det dit barn som er gymnast på holdet, er det dit barn som skal anmodet om medlemsskab på holdet og ikke forældre.

Hvis du er forældre til dit barn, som er gymnast på holdet, kan du i stedet sende en anmodning om at komme med i forældre-gruppen på holdet.  

Når I anmoder om medlemsskab på et hold i foreningen, skal du vælge en af instruktørerne som kontaktperson. De kan herefter godkende jeres anmodning. 

Hvis du er i tvivl om holdets eller instruktørens navn, kan du finde det på vores hjemmeside under hold, https://vejgaardgymnastik.dk/hold/

Mere om MinForening

MinForening er et gratis foreningssystem, kun for medlemmer og deres forældre. Man kan kun blive medlem ved at blive inviteret eller sende en anmodning til Vejgaard gymnastikforening- Vi skal herefter godkende din anmodning, inden du kan blive medlem af dit hold eller af en forældre-gruppen til hold i Vejgaard gymnastikforening i MinForenings app. MinForening er en tryg og sikret kommunikations platform. Den er 100% dansk ejet og videresælger ikke brugernes data til tredjepart, som typisk er tilfældet via de sociale medier. Hos MinForening er jeres egen og børns data ikke en del af indtjeningsmodellen. De overholder alle gældende regler i forhold til GDPR. I kan læse mere om MinForenings datapolitik her.

Spørgsmål eller brug for hjælp?

Har I spørgsmål til MinForenings app og ikke kan finde svaret på MinForenings support side under deres FAQ, er I velkommen til at kontakte instruktøren på dit barns hold eller sende en mail til Vejgaardgymnastik@vejgaardgymnastik.dk.